14 Luty Walentynki

14 lutego MarketGroszek

14 lutego obchodzimy dzień Św. Walentego, tzw. Walentynki. Jest to dzień wszystkich zakochanych. Św Walenty żył w starożytnym Rzymie. W tamtym okresie w Rzymie panował cesarz Klaudiusz II Gocki. Zakazywał on bowiem mężczyznom wchodzenia w związki małżeńskie, lecz Św. Walenty potajemnie udzielał ślubów i został za to wtrącony do więzienia. Przebywając w więzieniu, poznał córkę strażnika, która była niewidoma. Za uzdrowienie tej młodej kobiety został przez cesarza skazany na śmierć. Św. Walenty przed śmiercią zostawił list pożegnalny dla córki strażnika, który był podpisany: „Od Twojego Walentego”.
Na pamiątkę tych wydarzeń piszemy liściki do swoich ukochanych i obchodzimy ten dzień bardzo chętnie. Wiadomym jest, że miłość i czułość powinniśmy sobie okazywać codziennie, ale w świecie ciągłego pędu, ciężkiej pracy i braku czasu czasem zapominamy o tym co jest w życiu najwazniejsze, o drugim człowieku i o miłości bez której świat byłby smutny i trudny do przeżycia.
W ten wyjątkowy dzień obdarowujemy ukochaną osobę jakimś wyszukanym prezentem, słodkimi czekoladkami, romantyczną kolacją lub kwiatami. Wszystko co przygotujemy z głębi serca na pewno będzie docenione przez naszą drugą połówkę. Warto pamiętać o tym, by doceniać drugą osobę każdego dnia, nie zwracając tak bardzo uwagi na jej wady, przyzwyczajenia czy humory.
W tym roku Walentynki zbiegły się w czasie z Środą Popielcową, która w kalendarzu Chrześcijańskim jest początkiem Wielkiego Postu, co oznacza, że obowiązuje ścisły post na pokarmy mięsne. Z tego powodu nasza wyszukana kolacja może nam dzisiaj nie wyjść, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją przygotować jutro, bo przecież mamy się kochać przez cały rok a nie tylko w ten dzień.

Dużo miłości na codzień życzy Zespół Marketu Groszek.