Walentynki

13 lutego marketgroszek

WALENTYNKI 2019

14 lutego obchodzimy dzień Św. Walentego, tzw. Walentynki. Jest to dzień wszystkich zakochanych. Św Walenty żył w starożytnym Rzymie. W tamtym okresie w Rzymie panował cesarz Klaudiusz II Gocki. Zakazywał on bowiem mężczyznom wchodzenia w związki małżeńskie, lecz Św. Walenty potajemnie udzielał ślubów i został za to wtrącony do więzienia. Przebywając w więzieniu, poznał córkę strażnika, która była niewidoma. Za uzdrowienie tej młodej kobiety został przez cesarza skazany na śmierć. Św. Walenty przed śmiercią zostawił list pożegnalny dla córki strażnika, który był podpisany: „Od Twojego Walentego”.
Na pamiątkę tych wydarzeń piszemy liściki do swoich ukochanych i obchodzimy ten dzień bardzo chętnie. Wiadomym jest, że miłość i czułość powinniśmy sobie okazywać codziennie, ale w świecie ciągłego pędu, ciężkiej pracy i braku czasu, czasem zapominamy o tym co jest w życiu najważniejsze, o drugim człowieku i o miłości bez której świat byłby smutny i trudny do przeżycia.
W ten wyjątkowy dzień obdarowujemy ukochaną osobę jakimś wyszukanym prezentem, słodkimi czekoladkami, romantyczną kolacją lub kwiatami. Wszystko co przygotujemy z głębi serca na pewno będzie docenione przez naszą drugą połówkę. Warto pamiętać o tym, by doceniać drugą osobę każdego dnia, nie zwracając tak bardzo uwagi na jej wady, przyzwyczajenia czy humory.

Dużo miłości wszystkim Klientom życzy Zespół Marketu Groszek.

Udostępnij ten wpis...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest