Walentynki

13 lutego marketgroszek

WALENTYNKI 2019

14 lutego obchodzimy dzień Św. Walentego, tzw. Walentynki. Jest to dzień wszystkich zakochanych. Św Walenty żył w starożytnym Rzymie. W tamtym okresie w Rzymie panował cesarz Klaudiusz II Gocki. Zakazywał on bowiem mężczyznom wchodzenia w związki małżeńskie, lecz Św. Walenty potajemnie udzielał ślubów i został za to wtrącony do więzienia. Przebywając w więzieniu, poznał córkę strażnika, która była niewidoma. Za uzdrowienie tej młodej kobiety został przez cesarza skazany na śmierć. Św. Walenty przed śmiercią zostawił list pożegnalny dla córki strażnika, który był podpisany: „Od Twojego Walentego”.
Na pamiątkę tych wydarzeń piszemy liściki do swoich ukochanych i obchodzimy ten dzień bardzo chętnie. Wiadomym jest, że miłość i czułość powinniśmy sobie okazywać codziennie, ale w świecie ciągłego pędu, ciężkiej pracy i braku czasu, czasem zapominamy o tym co jest w życiu najważniejsze, o drugim człowieku i o miłości bez której świat byłby smutny i trudny do przeżycia.
W ten wyjątkowy dzień obdarowujemy ukochaną osobę jakimś wyszukanym prezentem, słodkimi czekoladkami, romantyczną kolacją lub kwiatami. Wszystko co przygotujemy z głębi serca na pewno będzie docenione przez naszą drugą połówkę. Warto pamiętać o tym, by doceniać drugą osobę każdego dnia, nie zwracając tak bardzo uwagi na jej wady, przyzwyczajenia czy humory.

Dużo miłości wszystkim Klientom życzy Zespół Marketu Groszek.