Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia marketgroszek

Dzień Babci i Dziadka

Każdy rodzic wie, jak ważna jest pomoc dziadków w wychowywaniu dzieci. Dziecko wychowywane w wielopokoleniowej rodzinie ma szanse na lepszy rozwój. Może czerpać dowoli z doświadczenia i mądrości życiowej dziadków, którzy chętnie się tym dzielą z wnukami. Nieodzowną pomocą jest opieka nad wnukami. Zapracowani rodzice maluchów często nie mają zbyt wiele czasu na zajmowanie się swoimi pociechami. Praca, obowiązki, zajmowanie się domem i do tego wychowywanie dzieci to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. W takich sytuacjach pomoc kochanej babci czy dziadka jest tak duża, że dzięki temu można podołać każdemu zadaniu.
Nikt tak jak babcia nie ma cierpliwości do dziecka, babcia nie traci cierpliwości do dziecka tylko tłumaczy, co można a czego w żadnym wypadku robić nie wolno. Nauczy piec babeczki, lepić pierogi i inne pyszności.
Dziadek chętnie nauczy wnuka majsterkowania, wytłumaczy jak działa samochód, poradzi jak obchodzić się z kolegami koleżankami.

Złote rady od dziadków pomogą rozwiązać wiele młodzieńczych problemów, warto się z nimi tym podzielić.
Pamiętajmy o naszych dziadkach w tych ważnych dla nich dniach. Każdy choćby symboliczny upominek podarowany szczerze wzruszy niejedno serce Babci i Dziadka.
A tym, których już z nami nie ma, ofiarujmy naszą modlitwę.

Wszystkim Babciom i Dziadkom, życzymy mnóstwo zdrowia, uśmiechu, długich lat życia i samych szczęśliwych chwil w gronie najbliższych!