Dzień Ojca

23 czerwca MarketGroszek

DZIEŃ OJCA

Zaledwie miesiąc temu obchodziliśmy Dzień Matki, przyszedł teraz moment dla naszych kochanych tatusiów. W naszej kulturze społecznej ojcowie mają uchodzić za głowy rodziny, ponieważ wychowywaniem dzieci zazwyczaj zajmują się kobiety. Świat ciągle pędzi do przodu, rozwija się i ewoluuje. Utarte przekonania idą w niepamięć. Ojcowie już nie tylko zajmują się sprawami materialnymi. Kobiety stając się bardziej niezależne, dają mężczyznom duże pole do popisu. Współczesnemu mężczyźnie nie straszne przebieranie brudnej pieluchy (tj. pampersa), kąpanie rozbrykanych maluchów, gotowanie obiadu czy też szeroko pojęta opieka nad dzieckiem.
Nikt tak jak tata nie potrafi się bawić z dzieckiem, nikt tak jak tata nie martwi się o swoje pociechy.
To ojciec jest pierwszą osobą, która buduje pewność siebie dziecka. Prawi komplementy swojej córeczce, podkreśla jak ważną jest osobą, że jest ukochaną księżniczką tatusia i zasługuje na wszystko co najlepsze.
Młody człowiek potrzebuje wzoru do naśladowania, syn widząc poczynania ojca będzie starał się postępować tak jak on. Obserwując tatę uczy się bycia uprzejmym, opiekuńczym dżentelmenem, który troszczy się o rodzinę. Budowanie pewności siebie u chłopca, podobnie jak u dziewczynki zależne jest od ojca. Wspólne męskie wypady na ryby, mecz piłki nożnej czy też wycieczka górska to doskonały sposób na budowanie więzi między ojcem a synem.

Tak dużo zawdzięczamy naszym ojcom, wsparcie, miłość i pomoc w każdej chwili.
Pokażmy, że o nich pamiętamy. Miłe słowo, uroczy upominek czy też wspólne wyjście na miasto jest zawsze dobrym pomysłem na okazanie uczuć.
Wszystkiego co najlepsze w Dniu Ojca życzy cały zespół Marketu Groszek!