TŁUSTY CZWARTEK .

07 lutego MarketGroszek

TŁUSTY CZWARTEK

Z pewnością każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że czas płynie bardzo szybko. Jeszcze nie tak dawno witaliśmy Nowy Rok 2018, bawiliśmy się na zabawach karnawałowych a tu juz nagle karnawał dobiega końca i zbliża się wielkimi krokami Wielki Post i zarazem tłusty czwartek.
W kalendarzu chrześcijańskim tzw. „tłusty czwartek” jest ostatnim czwartkiem przed Wielkim Postem. Przypada on w ostatni tydzień karnawału. Tłusty czwartek ma nam zrekompensować 40-dniowy post, w którym rezygnujemy z naszych ulubionych rzeczy, np. ze słodyczy.
W tym dniu, wszystkie diety i zdrowe odżywianie idą na bok. Jest to dzień każdego łasucha, który może bezkarnie zjeść dowolną ilość pysznych pączków lub faworków.
Najlepsze pączki według nas są duże, z chrupiącą skórką i pełne pysznego nadzienia, oblane dużą ilością lukru lub obsypane cukrem pudrem.
W niektórych domach organizowane są prywatne zawody, pt.: „Kto zje największą ilość pączków?”
Żeby zapewnić sobie zwycięstwo w takiej konkurencji, musimy zaopatrzyć się w najlepsze pączki jakie są dostępne, dodatkowo dobra czarna lub zielona herbata i zwycięstwo murowane!
W naszym markecie zadbaliśmy o każdego łasucha i specjalnie na tą okazję oferujemy cudownie pyszne pączki w rewelacyjnych cenach.